PREBIEHA ZIMNÝ VÝPREDAJ ✌️☃️

Rozmery a inštalácia

HRACIA PLOCHA

Prečo doporučujeme pod niektoré naše hry (minigolf, ruské kuželky,...) vhodnú hraciu plochu (dlažbu, betón, štrkové podložie...)?

Chceme aby vám naše hry mohli dlho a k vašej plnej spokojnosti dobre slúžiť. Umiestnením hier na vhodnú plochu zaistíte, že sa pod konštrukciou nebude držať voda, priestor pod hrou bude dobre prevzdušnený... a vaše hry budú aj na takom priestoru krásne vyzerať a to je predsa dôležité.

Nedoporučujeme hry - minigolf, Ruské kolky - umiestniť priamo do trávy, také riešenie môže výrazne znížiť životnosť konštrukcie hier.

Bannerové plátno/Banner (hracia plocha) - doporučujeme umiestniť na spevnený povrch, tak aby postavičky mali stabilitu.

Saténový obrus (hracia plocha) -  umiestnenie napríklad na stôl alebo pevný podklad. Potrebné schovávať.

Hry

Hracia plocha - dokumentácia

  • Záhradný minigolf: sťahujte TU

  • Ruské kuželky: sťahujte TU

  • Garden-rondo: sťahujte TU

  • Človeče nehnevaj sa: sťahujte TU

  • Šachy: sťahujte TU

  • Hookbruč: sťahujte TU

 

HRACIE KONŠTRUKCiE

Nami dodávané konštrukcie sú v základe pozinkované (lakované prevedenia sú lakované vonkajšou základovou farbou a až potom je nanesený vrchný vonkajší lak). Žiarové zinkovanie zaisťuje bez údržby protikoróznu ochranu často po celú dobu životnosti výrobku a má výbornú odolnosť voči poškodeniu.

Prášková farba/lakovanie má skôr estetický vplyv na to, ako bude hra u vás vyzerať - zladiť s vami používanými farbami, zladiť s inými hrami, vytvoriť veselé farby atď. Avšak základová vonkajšia farba a následne vonkajší lak poskytujú štandard podobný žiarovému zinkovaniu - teda protikoróznu ochranu a dlhú životnosť.

Sme presvedčení, že strieborná farba - zinkovanie / lakovanie - je vhodná pre väčšinu zariadení. Avšak úpravám konštrukcií podľa vašich ďalších požiadavok (farebné možnosti podľa stupnice RAL) sa samozrejme vôbec nebránime. Pozrite sa na lakované prevedenia jednotlivých hier, tie vyzerajú naozaj krásne!

Zahradné hry

HERNÉ PRVKY

Všetky drevené herné prvky (výrobca STOA-Zahradní minigolf) sú vyrobené z kvalitného dobre vysušeného bukového dreva (patrí do skupiny tvrdých driev). Takto vysústružené herné prvky sú natreté a lakované vonkajším ochranným náterom.

Lakovanie dreva je neoddeliteľnou súčasťou prípravy herných prvkov (nie len) pre vonkajšie použitie. Drevo je treba chrániť pred povetrnostnými vplyvmi a starnutím. Preto je nutné ich konzervovať ochranným vonkajším lakom, takéto riešenie výrazne predĺži životnosť výrobku.

K povrchovej úprave používame vonkajší lak, ktorý obsahuje vysoko účinný UV filter, ktorý chrání drevo pred účinkami slnečného žiarenia a povetrnostnými vplyvmi. Vodeodolná receptúra odpudzuje vodu a brání jej prenikaniu do dreva. Lak tvorí pružný povrch a chrání tak drevo pred praskaním a olupovaním.

Všetky kuželky a postavičky sú vyrobené v našom vlastnom designu, najmä šachové figúrky sú zaujímavé práve pre svoj netradičný vzhľad.

Bukové drevo

Väčšina výrobkov firmy STOA-Zahradní minigolf. Bukové drevo patrí z listnatých stromov k najznámejším. Je tvrdé, málo pružné, pomerne pevné. Farbu má svetlo hnedú až s nádychom do ružova, parením získá tmavšiu, charakteristickú farbu. Je rovnorodé a husté. Podľa tvrdosti patrí do skupiny tvrdých driev. Test tvrdosti Janka - 1300.

Kaučukovník

Väčšina výrobkov firmy BEX Sport AB. Niekedy známy jako gumovník. Veľmi ťažké a ľahko udržovateľné drevo. Vzhľadom k jeho necitlivosti na zmeny vlhkosti, je drevo vhodné k výrobe vonkajších hier. Test tvrdosti Janka - 984.

Ostatné

Hra Mikádo - breza (test tvrdosti Janka - 760), Záhradná veža - borovica  (test tvrdosti Janka - 870), Veľké domino a Pexeso BEX - bambus  (test tvrdosti Janka - 1800).

3 

Certifikáty

Certifikát na naše drevené herné prvky (kuželky, človeče, šachy, domino,...) potvrdzuje kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Herné prvky splňujú najnovjšie normy EN 71-1,2,3. Máloktoré vonkajšie hry na trhu disponujú certifikáciou, ktorá chrání vaše zdravie.

Konštrukcia a prevedenie hier pre verejný sektor splňujú normu EN 1176 Zařízení a povrch dětského hřiště. Neustále pracujeme na tom, prinášať vám kvalitné výrobky s potrebnými atestami.

Certifikáty vám radi odošleme na vyžiadanie.