SEZÓNA V PLNOM PRÚDE, KÚKNITE NA VŠETKY NOVINKY ☀️ ✌️

Rozmery a inštalácia

HRACIA PLOCHA

Prečo odporúčame pod niektoré naše hry (minigolf, ruské kolky...) vhodnú hraciu plochu (dlažbu, betón, štrkové podložie...)?

Chceme, aby vám naše hry mohli dlho a k vašej plnej spokojnosti slúžiť. Umiestnením hier na vhodnú plochu zaistíte, že sa pod konštrukciou nebude držať voda, priestor pod hrou bude dobre prevzdušnený.

Okrem toho budú vaše hry v takomto priestore aj krásne vyzerať, a to je predsa dôležité.

Neodporúčame hry - minigolf, kolky - umiestniť priamo do trávy, toto riešenie môže výrazne skrátiť životnosť konštrukcie hier.

Bannerové plátno/Banner (hracia plocha) - doporučujeme umiestniť na spevnený povrch, aby postavičky mali stabilitu.

Saténový obrus (hracia plocha) -  umiestnenie napríklad na stôl alebo pevný podklad. Potrebné schovávať.

Hry

Hracia plocha - dokumentácia

  • Záhradný minigolf: sťahujte TU

  • Ruské kolky: sťahujte TU

  • Garden-rondo: sťahujte TU

  • Človeče nehnevaj sa: sťahujte TU

  • Šachy: sťahujte TU

  • Hookbruč: sťahujte TU

 

HRACIE KONŠTRUKCiE

Nami dodávané konštrukcie sú v základe pozinkované (lakované prevedenia sú lakované vonkajšou základovou farbou a až potom je nanesený vrchný vonkajší lak). Žiarové zinkovanie zaisťuje bez údržby protikoróznu ochranu často po celú dobu životnosti výrobku a má výbornú odolnosť voči poškodeniu.

Prášková farba/lakovanie má skôr estetický význam, môže ovplyvniť celkový dizajn hier - zladiť s vami používanými farbami, zladiť s inými hrami, vytvoriť veselé farby atď. Avšak základová vonkajšia farba a následne vonkajší lak poskytujú štandard podobný žiarovému zinkovaniu - teda protikoróznu ochranu a dlhú životnosť.

Sme presvedčení, že strieborná farba - zinkovanie / lakovanie - je vhodná pre väčšinu zariadení. Avšak úpravám konštrukcií podľa vašich ďalších požiadaviek (farebné možnosti podľa stupnice RAL) sa samozrejme nebránime. Pozrite si lakované prevedenia jednotlivých hier, tie vyzerajú naozaj krásne!

Zahradné hry

HERNÉ PRVKY

Všetky drevené herné prvky (výrobca STOA-Zahradní minigolf) sú vyrobené z kvalitného, dobre vysušeného bukového dreva (patrí do skupiny tvrdých driev). Takto vysústružené herné prvky sú natreté a lakované vonkajším ochranným náterom.

Lakovanie dreva je neoddeliteľnou súčasťou prípravy herných prvkov (nielen) pre vonkajšie použitie. Drevo je treba chrániť pred poveternostnými vplyvmi a starnutím. Preto je nutné ich konzervovať ochranným vonkajším lakom, takéto riešenie výrazne predĺži životnosť výrobku.

Na povrchovú úpravu používame vonkajší lak obsahujúci vysoko účinný UV filter, ktorý chrání drevo pred účinkami slnečného žiarenia a poveternostnými vplyvmi. Vodoodolná receptúra odpudzuje vodu a brání jej prenikaniu do dreva. Lak tvorí pružný povrch a chráni tak drevo pred praskaním a odlupovaním.

Všetky kolky a postavičky sú vyrobené v našom vlastnom dizajne, najmä šachové figúrky sú zaujímavé práve pre svoj netradičný vzhľad.

Bukové drevo

Väčšina výrobkov firmy STOA-Zahradní minigolf. Bukové drevo patrí z listnatých stromov k najznámejším. Je tvrdé, menej pružné, pomerne pevné. Farbu má svetlo hnedú až s nádychom do ružova, parením získá tmavšiu, charakteristickú farbu. Je rovnorodé a husté. Podľa tvrdosti patrí do skupiny tvrdých driev. Test tvrdosti Janka - 1300.

Kaučukovník

Väčšina výrobkov firmy BEX Sport AB. Kedysi známy jako gumovník. Veľmi ťažké a ľahko udržiavateľné drevo. Vzhľadom na jeho odolnosť na zmenu vlhkosti je toto drevo vhodné na výrobu vonkajších hier. Test tvrdosti Janka - 984.

Ostatné

Hra Mikádo - breza (test tvrdosti Janka - 760), Záhradná veža - borovica  (test tvrdosti Janka - 870), Veľké domino a Pexeso BEX - bambus  (test tvrdosti Janka - 1800).

3 

Certifikáty

Certifikát na naše drevené herné prvky (kolky, človeče, šachy, domino...) potvrdzuje kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Herné prvky spĺňajú najnovšie normy EN 71-1,2,3. Máloktoré vonkajšie hry na trhu disponujú certifikáciou, ktorá chrání vaše zdravie.

Konštrukcia a prevedenie hier pre verejný sektor spĺňajú normu EN 1176 Zařízení a povrch dětského hřiště. Neustále pracujeme na tom, aby sme vám prinášali kvalitné výrobky s potrebnými atestami.

Certifikáty vám radi zašleme na vyžiadanie.