PRIPRAVTE SA NA SEZÓNU A POZRITE SI VŠETKY NOVINKY ☀️ ✌️

Náš príbeh

Zahradné hry

 

Ondřej Vrabec

Kto nič nerobí, nič neskazí...

...ale taktiež nič nedokáže. To je heslo, ktorým sa snažím od začiatku riadiť. Nie vždy sa všetko musí podariť, ako si predstavujete, ale ak to nevyskúšate, tak je to stále len – čo keby… A ja som si teda vybral hry.

Niekoľko rokov dozadu som mal možnosť sa motať okolo stavebníctva, to ma ale příliš „nebavilo“, avšak už vtedy ma to ťahalo k tomu, robiť niečo sám… otec bol práve ten stavbár… a keď som vtedy videl okolo bazénu položený zelený koberec a vedľa dve minigolfové palice – mal som v tom jasno. Vznikla prvá myšlienka: záhradný minigolf - jedna dráha a vymeniteľné prekážky, písal sa rok 2006.

O pár rokov neskôr (2008) sa mi (nám - otec je druhá hlava firmy) zdal minigolf málo a aktivity se rozšírili na dalšie hry – kuželky, šachy, človeče nehnevaj sa, domino… záhradná zábava a vonkajšie hry boli na svete. Chceli sme ale také hry, ktoré budú dobre vyzerať, budú kvalitné a zákazník a my z nich budeme mať radosť, takže sme zvolili drevo.

Neskôr sa pridali dalšie hry - Drá-kula, Garden-rondo, Golfisto nezlob se,...

Keď sme sa potom, najmä vďaka otcovmu stavebníctvu, dostali k voľnému pozemku mal vzniknúť minigolf a hlavne priestor pre prezentáciu všetkých našich výrobkov… robila sa záhrada, vznikla kamenná rieka a na Vianoce v roku 2009 som dostal golfové oalice… Golf Zlonín se stával skutočnosťou… 

Golfové ihrisko (ak sa to tak dá povedať, pretože jeho poňatie je naozaj netradičné a vyskúšať ho doporučujem aj tým, ktorí golf nemají radi :) a hry vyzývali k ďalším aktivitám… Hookbruč, vznikol… aby sme deti naučili golfové pravidlá a etiketu a teda úctu k sebe, ale hlavne  k ostatným a tiež im ukázali, že nie sú len tablety a počítače.

Som hrdý na to, že naše hry vyrábame v Čechách, pretože to ide! Vieme, že vyrábame veci, ktoré niečo stoja. Ale sú kvalitné, viem z čoho sú vyrobené, chcem zaplatiť niekomu, kto materiál dobre spracuje a chcem aby to bolo pekne zabalené a aby vám vždy poradil niekto, kto tomu rozumie a vám taký nákup spravil radosť. Našim cieľom je prinášať vám kvalitné výrobky, ktoré dobre vyzerajú a budú ozdobou vašej záhrady, parku, hotelu, školy...

A za to ďakujem vám, našim zákazníkom (tým, ktorí u nás juž nakúpili, aj tým čo sa možno chystajú), pretože bez vás by sme nemohli robiť to, čo nás baví a rozvíjať tak ďalej naše heslo: Baví nás, robiť vám radosť.

Ondřej Vrabec, majiteľ

Ako to všetko začalo

Obrázok 1: Koberec okolo bazénu a prvá myšlienka na Zahradní minigolf, vtedy eště pevné prevedenie - koberec je položený na betone a prichytený po stranách trámami a jäkly. Obrázok 2: Prvý prototyp Zahradního minigolfu, jeho kompletizácia trvala asi tri dni - čo je dnes nepredstaviteľné. Obrázok 3: Tu už minigolf získava reálne obrysy,... tu ešte prevedenie s gumenou hracou plochou. Obrázok 4: Začínajú ďalšie vonkajšie hry - človeče nehnevaj sa  (s PVC doskou, ktorú už nedodávame), ruské kuželky (varianta priipevnenia k minigolfu), vonkajšie šachy alebo kroket.